Hakkımda

Kimdir İlker Özer : 80’lerin son treninden yer kapıp, bir Eylül günü İzmir’de doğdu. Hem İzmir’in şehir ve sokak kültürünü hem de egenin yöresel kültürünü severek büyüdü .

Lisede programlamaya başladı .Flash’a ve actioscript’e kaptırdı kendisini sonra. Flash’ın kendine özgü tablolarla elementlerle sıkmayan görsel yönünü çok sevdi ve tasarım hayalleri kurdu. Actionscript, php ve mysql kullanarak web sitesi ve veritabanı yönetim sistemleri üzerine projelerde yer aldı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Bilgisayar Öğretmenliğini kazandı. Zorunlu olarak girdiği bu bölümde eğitim bilimleriyle tanıştı. Okul süresince yine flashla ilgilenerek eğitim materyalleri ve uzaktan eğitim çalışmaları yaptı. Üniversite bünyesinde Actionscript 3.0 kursu düzenledi. Yazılımcı yönüyle ise php ve yapay zeka sistemleri üzerine eğitim aldı.

2012 yılında mezun olduktan sonra javascript, jquery, php ve MVC yapıları üzerine çalışmaya başlamıştır.

Mezuniyet sonrası yazılım firmalarında ve freelance olarak php dilinde Codeigniter framework’ü ile projelerde yer almış.
Elasticsearch, SVN, RequireJS, AngularJS, gulp ve sass gibi teknolojileri bu projelerde kullanmıştır.

Üniversite eğitimi süresince dijital dünyanın yanında görsel sanatlar üzerine 4 yıl atölye eğitimi aldı ve sanat tarihiyle ilgilendi. Batı resminde klasik-akademik çizim ve resim teknikleriyle ilgili kuramsal ve pratik araştırmalar ve denemeler yapıyor. Monart resim atölyesinde resim ve desen eğitimi vermektedir.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

Email adresiniz gösterilmeyecektir. Lütfen adınızı, email adresinizi ve yorumunuzu giriniz.