Hakkımda

Kimdir İlker Özer : 1989’da İzmir’de doğdu, İzmir’i ve ege kültürünü severek büyüdü.

(2004) Lisede Pascal ve Vbasic ile programlamaya başladı .Flash’a ve actioscript’e kaptırdı kendisini sonra. Flash’ın kendine özgü tablolarla elementlerle sıkmayan görsel yönünü çok sevdi ve tasarım hayalleri kurdu. Lise süresince actionscript, php ve mysql kullanarak web sitesi ve yazılım projeleri yaptı.

(2008) Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Bilgisayar Öğretmenliğini kazandı. Zorunlu olarak girdiği bu bölümde eğitim bilimleriyle tanıştı. Okul süresince yine flashla ilgilenerek eğitim materyalleri ve uzaktan eğitim çalışmaları yaptı. Web teknolojileri ve yapay zeka üzerine eğitim aldı. Üniversite bünyesinde Actionscript 3.0 kursu düzenledi. Freelance yazılımcı olarak flash hala kullanımdayken bu alanda projelere yazılım desteği vererek çalıştı.

(2012)  Mezun olduktan sonra javascript, jquery, php ve MVC yapıları üzerine çalışmaya başlamıştır.

Mezuniyet sonrası yazılım firmalarında ve freelance olarak php dilinde Codeigniter framework’ü ile projelerde yer almış.
Elasticsearch, SVN, RequireJS, AngularJS, gulp ve sass gibi teknolojileri bu projelerde kullanmıştır.

Üniversite eğitimi süresince dijital dünyanın yanında görsel sanatlar üzerine 4 yıl atölye eğitimi aldı ve sanat tarihiyle ilgilendi. Batı resminde klasik-akademik çizim ve resim teknikleriyle ilgili kuramsal ve pratik araştırmalar ve denemeler yapıyor. Monart resim atölyesinde resim ve desen eğitimi vermektedir.